in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен, а во западните делови умерен западен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8

Во вториот ден од викендот ќе се задржи сончево и топло време, а во попладневните и вечерните часови ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Од понеделник ќе има стабилизирање на времето со благ пораст на дневните температури.

Денес, Сабота 25.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 53%
06-12 +22° 57%
12-18 +32° 35%
18-24 +28° 59%
Утре, Недела 26.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 74%
06-12 +18° 77%
12-18 +29° 41%
18-24 +29° 45%
Понеделник 27.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 67%
06-12 +18° 82%
12-18 +30° 43%
18-24 +32° 31%
Вторник 28.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 74%
06-12 +23° 55%
12-18 +34° 31%
18-24 +32° 49%
Среда 29.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 68%
06-12 +23° 56%
12-18 +34° 27%
18-24 +29° 37%
Четврток 30.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 49%
06-12 +23° 48%
12-18 +32° 29%
18-24 +27° 28%
Петок 01.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 61%
06-12 +22° 63%
12-18 +32° 25%
18-24 +30° 27%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote