in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=9

 

Денес, Петок 25.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 50%
06-12 +24° 42%
12-18 +37° 20%
18-24 +31° 33%
Утре, Сабота 26.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 71%
06-12 +18° 61%
12-18 +34° 27%
18-24 +33° 35%
Недела 27.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 52%
06-12 +19° 76%
12-18 +30° 38%
18-24 +33° 30%
Понеделник 28.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 66%
06-12 +23° 48%
12-18 +33° 25%
18-24 +31° 37%
Вторник 29.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 48%
06-12 +24° 45%
12-18 +36° 21%
18-24 +34° 24%
Среда 30.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 37%
06-12 +24° 29%
12-18 +37° 18%
18-24 +35° 25%
Четврток 01.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 53%
06-12 +25° 41%
12-18 +37° 17%
18-24 +33° 25%

 

Временска најава:

 

Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Tемпературата и денес на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надмине 40-тиот степен и ќе биде активирано портокалово, а во јужновардарскиот регион црвено ниво за опасност од високи температури. И покрај топлото време во следните денови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Извесно опаѓање на температурата ќе има во недела и понеделник.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Tемпературата на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надмине 40-тиот степен и ќе биде активирано портокалово, а во јужновардарскиот регион црвено ниво за опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote