in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 МАЈ

Времето денес:

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне, претежно во источните делови, ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8

Во следните денови ќе продолжи сончево и натпросечно топло време. Во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на места и во форма на невреме со појава на град. Во недела дневната температура ќе се намали за неколку степени.

Денес, Среда 25.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 68%
06-12 +18° 71%
12-18 +31° 37%
18-24 +26° 46%
Утре, Четврток 26.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 76%
06-12 +15° 74%
12-18 +29° 40%
18-24 +31° 33%
Петок 27.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 64%
06-12 +15° 79%
12-18 +29° 39%
18-24 +30° 48%
Сабота 28.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 69%
06-12 +20° 59%
12-18 +26° 50%
18-24 +22° 58%
Недела 29.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 82%
06-12 +16° 73%
12-18 +21° 83%
18-24 +19° 85%
Понеделник 30.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 90%
06-12 +15° 82%
12-18 +20° 57%
18-24 +21° 61%
Вторник 31.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 86%
06-12 +17° 83%
12-18 +25° 51%
18-24 +23° 58%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote