in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во источните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

 

 

Денес, Вторник 25.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 63%
06-12 +21° 56%
12-18 +31° 30%
18-24 +25° 53%
Утре, Среда 26.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 63%
06-12 +15° 67%
12-18 +25° 40%
18-24 +27° 37%
Четврток 27.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 90%
06-12 +15° 76%
12-18 +26° 46%
18-24 +23° 65%
Петок 28.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 92%
06-12 +18° 60%
12-18 +24° 36%
18-24 +20° 47%
Сабота 29.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 73%
06-12 +17° 52%
12-18 +24° 34%
18-24 +20° 60%
Недела 30.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 69%
06-12 +15° 64%
12-18 +24° 48%
18-24 +19° 53%
Понеделник 31.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 79%
06-12 +14° 80%
12-18 +24° 68%
18-24 +19° 75%

 

Временска најава:

 

Утре попладне и во четврток времето ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Од утре ќе дува северен ветер, а температурата ќе биде во опаѓање.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote