in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 МАРТ

Времето денес:

Сончево и топло со умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

За време на викендот времето ќе биде стабилно и топло, во недела со делумно зголемување на облачноста. Локални врнежи од дожд ќе има во понеделник.

Денес, Петок 25.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 59%
06-12 +9° 48%
12-18 +20° 24%
18-24 +12° 32%
Утре, Сабота 26.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 62%
06-12 73%
12-18 +17° 39%
18-24 +14° 51%
Недела 27.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 68%
06-12 +1° 57%
12-18 +17° 38%
18-24 +17° 53%
Понеделник 28.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 62%
06-12 +5° 66%
12-18 +15° 49%
18-24 +11° 84%
Вторник 29.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 77%
06-12 +7° 83%
12-18 +18° 48%
18-24 +13° 51%
Среда 30.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 66%
06-12 +7° 70%
12-18 +20° 40%
18-24 +14° 58%
Четврток 31.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 76%
06-12 +9° 80%
12-18 +22° 42%
18-24 +15° 55%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote