in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 МАРТ

Времето денес:

Утрото ќе биде студено, преку денот сончево со мала до умерена, а во источните делови повремено значителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието.

времепрогноза°Cвлажност
00-0684%
06-12+2°62%
12-18+7°34%
18-24+3°48%

Временска најава:

Во следните денови времето ќе биде стабилно, до сабота утринските температури ќе бидат зачително ниски, на повеќето места под нулата, а дневните ќе бидат во пораст, особено за време на викендот.

Актуелно предупредување:

До сабота поради влијанието на студената воздушна маса, разведрувањето и снежната покривка која ја има во поголем дел од земјава, утринските температури ќе бидат значително ниски за овој период од годината. Денес и утре ќе бидат во интервал од -8 до -1, во сабота од -6 до 0, а веќе од недела ќе бидат во позначителен пораст.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote