in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 НОЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено изразен вдолж Повардарието каде кон крајот на денот повремено ќе засилува.

Денес, Четврток 25.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 95%
06-12 +6° 95%
12-18 +11° 75%
18-24 +7° 91%
Утре, Петок 26.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 95%
06-12 +7° 94%
12-18 +8° 94%
18-24 +8° 94%
Сабота 27.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 94%
06-12 +5° 96%
12-18 +12° 84%
18-24 +10° 88%
Недела 28.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 94%
18-24 +6° 90%
18-24 +13° 75%
18-24 +10° 89%
Понеделник 29.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +9° 92%
18-24 +7° 92%
18-24 +12° 69%
18-24 +8° 90%
Вторник 30.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 70%
18-24 +4° 83%
18-24 +7° 44%
18-24 +3° 59%
Среда 01.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 70%
18-24 +1° 81%
18-24 +8° 67%
18-24 +4° 79%

Временска најава:

Под влијание на влажен бран од утре ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во западните делови. На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, кој во деновите од викендот ќе услови повисоки дневни температури.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote