in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Наутро студено, а преку денот сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денес, Сабота 25.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 52%
06-12 +9° 56%
12-18 +25° 29%
18-24 +18° 40%
Утре, Недела 26.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 52%
06-12 +9° 65%
12-18 +22° 36%
18-24 +23° 29%
Понеделник 27.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 79%
06-12 +11° 54%
12-18 +24° 32%
18-24 +27° 42%
Вторник 28.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 72%
06-12 +15° 72%
12-18 +25° 44%
18-24 +19° 73%
Среда 29.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 90%
06-12 +15° 89%
12-18 +20° 73%
18-24 +17° 85%
Четврток 30.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 93%
06-12 +13° 95%
12-18 +19° 87%
18-24 +17° 83%
Петок 01.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 89%
06-12 +13° 92%
12-18 +21° 70%
18-24 +17° 74%

 

Временска најава:

До понеделник ќе преовладува стабилно време со значително повисоки дневни температури. Од вторник и во следните два дена времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote