in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 26 април

Времето денес:

Сончево и топло со мала локална облачност. Попладне во североисточните делови ќе има локално зголемување на облачноста проследено со краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Утре ќе се задржи сончево и топло време. Од четврток облачноста повремено ќе се зголемува, ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе се намали за неколку степени. Главно во планинските региони ќе има услови за локaлeн дожд.

Денес, Вторник 26.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 60%
06-12 +12° 49%
12-18 +23° 25%
18-24 +19° 43%
Утре, Среда 27.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 54%
06-12 +9° 74%
12-18 +23° 34%
18-24 +24° 25%
Четврток 28.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 64%
06-12 +12° 79%
12-18 +19° 46%
18-24 +19° 37%
Петок 29.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 72%
06-12 +13° 58%
12-18 +19° 27%
18-24 +16° 47%
Сабота 30.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 73%
06-12 +12° 52%
12-18 +20° 27%
18-24 +17° 37%
Недела 01.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 60%
06-12 +11° 61%
12-18 +22° 31%
18-24 +18° 48%
Понеделник 02.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 78%
06-12 +12° 84%
12-18 +20° 30%
18-24 +17° 46%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote