in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 АПРИЛ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд, на места пообилни, особено претпладне во западните делови. Локално ќе има услови за појава на грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер.

Во Скопје променливо облачно со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Денес ќе има врнежи од дожд, на места пообилни, особено претпладне во западните делови. Локално ќе има услови за појава на грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Во следните денови ќе биде претежно стабилно, во четврток и петок со ниски утрински температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote