in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 АПРИЛ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена, попладне повремено со значителна облачност. Во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој попладне вдолж Повардарието на места ќе засилува.

 

Денес, Понеделник 26.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 72%
06-12 +9° 64%
12-18 +21° 37%
18-24 +16° 66%

 

 


Временска најава:

 

Под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење следува период на потопло време, а значително затоплување ќе има од средината на седмицата. Локални врнежи од дожд се очекуваат утре рано наутро, како и во среда попладне, кога врнежите на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote