in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 АВГУСТ

Времето денес:

Ќе биде малку посвежо особено во северните делови. Уште од претпладне ќе преовладува променливо облачно време со изолирана појава на повремен пороен дожд со грмежи, краткотрајно и како невреме со засилен ветер, и појава на град. Во западните делови ќе дува засилен ветер од западен до југозападен правец. УВ=7

Денес, Четврток 26.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 78%
06-12 +18° 84%
12-18 +25° 68%
18-24 +22° 82%
Утре, Петок 27.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 80%
06-12 +17° 97%
12-18 +26° 56%
18-24 +29° 49%
Сабота 28.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 64%
06-12 +16° 88%
12-18 +26° 49%
18-24 +30° 43%
Недела 29.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 77%
06-12 +19° 68%
12-18 +29° 44%
18-24 +25° 66%
Понеделник 30.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 80%
06-12 +18° 75%
12-18 +28° 36%
18-24 +24° 49%
Вторник 31.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 77%
06-12 +17° 55%
12-18 +27° 31%
18-24 +23° 34%
Среда 01.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 71%
06-12 +17° 67%
12-18 +28° 30%
18-24 +24° 37%

Временска најава:

Денес ќе биде малку посвежо особено во северните делови и од претпладне ќе преовладува променливо облачно време со изолирана појава на повремен пороен дожд со грмежи, засилен ветер и појава на град. Во деновите потоа ќе биде претежно стабилно и за време на викендот ќе има услови за краткотрајна нестабилност во планините.

Актуелно предупредување:

Денес ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи, понекаде со услови за невреме со засилен ветер и појава на град. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен и западен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote