in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде, а во западните делови ќе бидат пообилни и ќе преминуваат во снег и на повисоките места. Ќе дува слаб до умерен ветер, во јужните делови од југоисточен, а во северните од североисточен правец.

Под влијание на влажен и студен воздушен бран денес вечер, во текот на ноќта и утре времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места со врнежи од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови. Врнежите ќе преминуваат во снег и на некои пониски места. До понеделник снежната покривка на планините значително ќе се зголеми, а нова ќе се формира на повеќе места, особено во западните делови каде локално ќе наврнат и над 20 см нов снег. Во понеделник на места ќе провејува снег со послаб интензитет. Од недела до среда ќе дува засилен северен ветер, а температурата значително ќе се намали.

Денес, Сабота 26.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 52%
06-12 +3° 59%
12-18 +13° 48%
18-24 +6° 85%
Утре, Недела 27.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 82%
06-12 +2° 90%
12-18 +5° 91%
18-24 +6° 91%
Понеделник 28.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 77%
06-12 78%
12-18 +6° 54%
18-24 +5° 66%
Вторник 01.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 76%
18-24 74%
18-24 +6° 51%
18-24 +3° 62%
Среда 02.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 67%
18-24 -1° 68%
18-24 +7° 43%
18-24 +2° 31%
Четврток 03.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 71%
18-24 -4° 50%
18-24 +8° 25%
18-24 +5° 46%
Петок 04.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 63%
18-24 -2° 80%
18-24 +9° 29%
18-24 +3° 50%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote