in

Временска прогноза за 26 февруари

Времето денес:

Сончево, топло и претежно тивко. Во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+3°67%
06-12+3°76%
12-18+18°58%
18-24+10°79%

Временска најава:

Утре во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Претпладне ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Попладне поради продор на постудена воздушна маса облачноста ќе се зголеми и ќе започне да дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Од недела ќе има позначителен пад на температурата, особено на дневната, а ќе има и повремено зголемување на облачноста.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote