in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. УВ=9

До среда ќе се задржи многу топло време. Во среда попладне и во четврток во текот на денот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote