in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во северозападните планински подрачја ќе има услови за изолиран пороен дожд и појава на ретки грмежи. УВ=8

Денес, Понеделник 26.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 51%
06-12 +22° 55%
12-18 +35° 32%
18-24 +31° 49%
Утре, Вторник 27.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +26° 55%
06-12 +18° 64%
12-18 +34° 31%
18-24 +38° 26%
Среда 28.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 57%
06-12 +19° 47%
12-18 +35° 25%
18-24 +38° 24%
Четврток 29.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 53%
06-12 +25° 42%
12-18 +39° 17%
18-24 +34° 28%
Петок 30.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 52%
06-12 +26° 34%
12-18 +40° 15%
18-24 +35° 21%
Сабота 31.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 42%
06-12 +24° 32%
12-18 +38° 13%
18-24 +34° 19%
Недела 01.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 46%
06-12 +25° 37%
12-18 +38° 12%
18-24 +34° 18%

 

Временска најава:

Следува период на претежно стабилно и многу топло време со позначителна облачност во среда. Дневните температури во овие денови ќе бидат во пораст. Oсобено топло ќе биде од средината на следната седмица кога температурите долж Повардарието понекаде ќе надминуваат 40 степени.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote