in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено во западните делови. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи. УВ=8

 

Денес, Сабота 26.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 54%
06-12 +24° 43%
12-18 +36° 23%
18-24 +29° 46%
Утре, Недела 27.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 57%
06-12 +19° 78%
12-18 +30° 38%
18-24 +33° 31%
Понеделник 28.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 52%
06-12 +18° 71%
12-18 +31° 32%
18-24 +34° 25%
Вторник 29.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 57%
06-12 +24° 46%
12-18 +35° 23%
18-24 +32° 27%
Среда 30.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 46%
06-12 +24° 37%
12-18 +37° 21%
18-24 +32° 26%
Четврток 01.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 51%
06-12 +25° 41%
12-18 +35° 23%
18-24 +32° 27%
Петок 02.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 63%
06-12 +25° 59%
12-18 +34° 25%
18-24 +30° 29%

 

Временска најава:

 

Утре и во понеделник температурата ќе се намали за неколку степени, а од вторник повторно ќе биде во пораст.

 

Актуелно предупредување:

 

И денес продолжува периодот на многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Согласно очекуваните вредности насекаде е активирано портокалово ниво за опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote