in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен, а во горниот тек на Повардарието повремено засилен северен ветер. УВ=8

 

 

Денес, Среда 26.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 63%
06-12 +19° 62%
12-18 +27° 33%
18-24 +24° 50%
Утре, Четврток 27.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 82%
06-12 +16° 82%
12-18 +26° 47%
18-24 +23° 67%
Петок 28.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 62%
06-12 +15° 91%
12-18 +21° 56%
18-24 +20° 49%
Сабота 29.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 72%
06-12 +16° 51%
12-18 +23° 30%
18-24 +19° 44%
Недела 30.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 72%
06-12 +16° 47%
12-18 +24° 30%
18-24 +21° 44%
Понеделник 31.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 52%
06-12 +16° 53%
12-18 +21° 55%
18-24 +18° 80%
Вторник 01.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 100%
06-12 +15° 84%
12-18 +22° 49%
18-24 +20° 47%

 

Временска најава:

 

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен, а повремено и засилен северен ветер. Днес и утре во попладнедневните и вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме со услови за појава на град. Температурата ќе биде во постепено опаѓање.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес и утре во попладнедневните и вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме со услови за појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote