in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 МАРТ

Времето денес:

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утре ќе се задржи сончево и топло време. Потоа ќе има извесно зголемување на облачноста, а во понеделник ќе има локални врнежи дожд. Во текот на следната седмица ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес, Сабота 26.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 70%
06-12 +7° 51%
12-18 +18° 30%
18-24 +11° 53%
Утре, Недела 27.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 65%
06-12 +2° 56%
12-18 +17° 36%
18-24 +17° 38%
Понеделник 28.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 71%
06-12 +3° 63%
12-18 +15° 40%
18-24 +15° 62%
Вторник 29.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 77%
06-12 +6° 82%
12-18 +19° 39%
18-24 +14° 47%
Среда 30.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 63%
06-12 +6° 69%
12-18 +20° 40%
18-24 +15° 52%
Четврток 31.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 86%
06-12 +10° 87%
12-18 +17° 58%
18-24 +15° 71%
Петок 01.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 77%
06-12 +11° 79%
12-18 +20° 31%
18-24 +16° 62%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote