in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 МАРТ

Времето денес:

Наутро студено, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, во западните делови од западен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-3°65%
06-12+1°49%
12-18+10°41%
18-24+3°68%

Временска најава:

Во следните денови времето ќе биде стабилно, до сабота утринските температури ќе бидат зачително ниски, на повеќето места под нулата, а дневните ќе бидат во пораст, особено за време на викендот. Од почетокот на работната недела утринските температури ќе бидат над нулата.

Актуелно предупредување:

До сабота поради влијанието на студената воздушна маса, разведрувањето и снежната покривка која ја има во поголем дел од земјава, утринските температури ќе бидат значително ниски за овој период од годината. Утре ќе бидат во интервал од -9 до -1, во сабота од -6 до 0, а од недела ќе бидат во позначителен пораст.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote