in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 НОЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови каде локално ќе наврнат над 20 л/м2. На планините врнежите ќе бидат од снег и се очекува да се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен и југоисточен правец.

Денес, Петок 26.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 95%
06-12 +8° 93%
12-18 +9° 93%
18-24 +6° 95%
Утре, Сабота 27.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 95%
06-12 +6° 96%
12-18 +12° 82%
18-24 +9° 86%
Недела 28.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 91%
06-12 +6° 93%
12-18 +14° 70%
18-24 +11° 72%
Понеделник 29.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +10° 92%
18-24 +8° 92%
18-24 +10° 82%
18-24 +7° 96%
Вторник 30.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 93%
18-24 +4° 71%
18-24 +6° 41%
18-24 +2° 52%
Среда 01.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 57%
18-24 -3° 57%
18-24 +4° 47%
18-24 +2° 63%
Четврток 02.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 76%
18-24 +1° 83%
18-24 +8° 64%
18-24 +6° 75%

Временска најава:

Денес ќе има врнежи од дожд особено во западните делови каде локално ќе наврнат над 20 л/м2. На планините врнежите ќе бидат од снег и се очекува таму да се формира снежна покривка. Во деновите потоа ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои на места и особено на југоисток ќе бидат поројни. Од утре ќе дува умерен, повремено засилен ветер (над 60 км/час) од јужен правец, што за време на викендот ќе услови повисоки температури.

Актуелно предупредување:

Денес ќе има врнежи од дожд особено во западните делови каде локално ќе наврнат над 20 л/м2. На планините врнежите ќе бидат од снег и се очекува таму да се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote