in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Наутро студено, на повеќе места со негативни температури и со услови за слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Денес, Вторник 26.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 62%
06-12 +3° 82%
12-18 +13° 59%
18-24 +8° 70%
Утре, Среда 27.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 90%
06-12 +2° 73%
12-18 +11° 55%
18-24 +12° 58%
Четврток 28.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 76%
06-12 +2° 89%
12-18 +11° 63%
18-24 +12° 60%
Петок 29.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 76%
06-12 +4° 89%
12-18 +15° 63%
18-24 +9° 76%
Сабота 30.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 76%
06-12 +4° 89%
12-18 +15° 69%
18-24 +10° 80%
Недела 31.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 85%
06-12 +4° 89%
12-18 +15° 69%
18-24 +10° 80%
Понеделник 01.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 99%
18-24 +4° 100%
18-24 +16° 66%
18-24 +11° 82%

Временска најава:

И утре ќе се задржи претежно ведро време со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе бидат некој степен под нулата. Од четврток облачноста ќе се зголеми и во следните денови ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со постепен пораст, особено на утринските температури. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла.

Актуелно предупредување:

Денес и утре ќе биде претежно ведро што ќе предизвика утринските температури да бидат ниски, на повеќе места некој степен под нулата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote