in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 АПРИЛ

Времето денес:

 

Наутро ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд претежно во северните делови. Попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој вдолж Повардарието краткотрајно ќе засилува.

 

 

Денес, Вторник 27.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 75%
06-12 +12° 84%
12-18 +21° 59%
18-24 +16° 67%

 

Временска најава:

 

Под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење следува период на потопло време, а значително затоплување ќе има од четврток. Утринава ќе појава на врнежи со слаб до умерен интензитет, а утре попладне ќе биде нестабилно, врнежите на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

 

Актуелно предупредување:

Утре попладне ќе има зголемена облачност и ќе биде нестабилно, а врнежите на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote