in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со умерена локална облачност. Во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. УВ=7

Денес, Петок 27.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 77%
06-12 +19° 76%
12-18 +28° 36%
18-24 +26° 49%
Утре, Сабота 28.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 55%
06-12 +16° 84%
12-18 +26° 43%
18-24 +29° 30%
Недела 29.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 71%
06-12 +17° 70%
12-18 +24° 44%
18-24 +25° 38%
Понеделник 30.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 74%
06-12 +16° 69%
12-18 +25° 28%
18-24 +22° 31%
Вторник 31.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 64%
06-12 +17° 53%
12-18 +27° 25%
18-24 +22° 28%
Среда 01.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 59%
06-12 +17° 49%
12-18 +26° 27%
18-24 +21° 61%
Четврток 02.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 82%
06-12 +17° 77%
12-18 +24° 28%
18-24 +20° 49%

Временска најава:

До недела ќе преовладува умерено облачно и потопло време со услови за краткотраен дожд, денес во планинските подрачја, а за викендот претежно на истокот од земјава. Од понеделник ќе биде стабилно со слаб до умерен северен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote