in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, локално врнежите ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер.

Под влијание на циклонска активност во текот на следнава седмица ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Утре локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote