in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Претпладне со умерена до значителна облачност, освен на запад каде ќе преовладува сончево време. Попладне облачноста ќе се намали. Вдолж Повардарието и во источните делови ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Денес, Четврток 27.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 69%
06-12 -2° 66%
12-18 +5° 39%
18-24 66%
Утре, Петок 28.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 88%
06-12 -6° 75%
12-18 +3° 40%
18-24 +3° 71%
Сабота 29.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 77%
06-12 -2° 84%
12-18 +3° 43%
18-24 52%
Недела 30.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 78%
18-24 -6° 57%
18-24 +2° 30%
18-24 57%
Понеделник 31.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 74%
18-24 -4° 70%
18-24 +6° 39%
18-24 +2° 58%
Вторник 01.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 71%
18-24 -1° 94%
18-24 +2° 94%
18-24 +2° 87%
Среда 02.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 98%
18-24 -1° 100%
18-24 +4° 69%
18-24 +2° 85%

Временска најава:

Утре кон крајот на денот и во сабота претпладне претежно во западните делови ќе има локални врнежи од снег. Во сабота ќе дува засилен северен ветер, што повторно ќе ја намали дневната температура. Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote