in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ЈАНУАРИ

Времето денес:

 

Претежно облачно и студено со повремени локални врнежи од дожд и снег во пониските и снег на повисоките места и на планините. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје облачно со услови за повремени врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Денес ќе има повремени локални врнежи од дожд и снег во пониските, а на повисоките места и на планините снег. Утре со северен ветер ќе провејува слаб снег. Потоа ќе се задржи студено време, со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула, а услови за повремен снег ќе има во вторник.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote