in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Во следните денови ќе се задржи сончево и топло време, во попладневните и вечерните часови со локална појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Денес, Понеделник 27.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 79%
06-12 +23° 60%
12-18 +32° 34%
18-24 +29° 45%
Утре, Вторник 28.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 67%
06-12 +18° 70%
12-18 +31° 38%
18-24 +33° 32%
Среда 29.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 61%
06-12 +19° 70%
12-18 +32° 37%
18-24 +34° 34%
Четврток 30.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 64%
06-12 +24° 63%
12-18 +35° 31%
18-24 +30° 47%
Петок 01.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 61%
06-12 +24° 54%
12-18 +34° 31%
18-24 +30° 39%
Сабота 02.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 62%
06-12 +25° 53%
12-18 +34° 37%
18-24 +31° 48%
Недела 03.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 64%
06-12 +23° 90%
12-18 +33° 34%
18-24 +29° 33%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote