in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=8

Денес, Недела 27.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 78%
06-12 +24° 58%
12-18 +32° 33%
18-24 +29° 41%
Утре, Понеделник 28.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 41%
06-12 +18° 71%
12-18 +32° 30%
18-24 +35° 26%
Вторник 29.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 35%
06-12 +19° 56%
12-18 +33° 26%
18-24 +37° 18%
Среда 30.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 43%
06-12 +24° 49%
12-18 +37° 23%
18-24 +33° 28%
Четврток 01.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 44%
06-12 +25° 41%
12-18 +36° 21%
18-24 +30° 28%
Петок 02.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 53%
06-12 +23° 42%
12-18 +33° 18%
18-24 +30° 20%
Сабота 03.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 66%
06-12 +22° 76%
12-18 +31° 35%
18-24 +25° 35%

 

Временска најава:

 

Температурата ќе биде во пораст и од вторник повторно ќе биде многу топло. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер. Од средината на неделата ќе има услови за краткотрајна попладневна изолирана нестабилност.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote