in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 МАЈ

Времето денес:

Претпладне сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. УВ=8

Под влијание на влажна и нестабилна маса денес попладне и за време на викендот времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина), силни електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град. Во недела дневната температура ќе се намали за неколку степени.

Денес, Петок 27.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 85%
06-12 +20° 61%
12-18 +31° 36%
18-24 +26° 52%
Утре, Сабота 28.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 71%
06-12 +16° 77%
12-18 +28° 44%
18-24 +24° 48%
Недела 29.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 85%
06-12 +15° 86%
12-18 +23° 55%
18-24 +21° 72%
Понеделник 30.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 87%
06-12 +18° 82%
12-18 +27° 44%
18-24 +24° 62%
Вторник 31.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 81%
06-12 +19° 59%
12-18 +29° 30%
18-24 +25° 41%
Среда 01.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 63%
06-12 +20° 54%
12-18 +30° 29%
18-24 +26° 35%
Четврток 02.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 80%
06-12 +21° 58%
12-18 +32° 27%
18-24 +28° 33%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote