in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 МАРТ

Времето денес:

Утрото ќе биде ведро и студено со негативни температури. Преку денот претежно сончево со слаб ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-2°52%
06-12+2°57%
12-18+13°42%
18-24+6°57%

Временска најава:

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и потопло со пораст на температурите на воздухот. Локални слаби врнежи од дожд се очекуваат во среда.

Актуелно предупредување:

Утре изутрина ќе биде ведро и студено насекаде со негативни температури кои ќе бидат во интервал од -6 до 0 степени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote