in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 НОЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните и јужните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Денес, Сабота 27.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 96%
06-12 +7° 99%
12-18 +14° 75%
18-24 +10° 85%
Утре, Недела 28.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 92%
06-12 +7° 93%
12-18 +14° 68%
18-24 +11° 84%
Понеделник 29.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 77%
06-12 +8° 93%
12-18 +12° 53%
18-24 +7° 63%
Вторник 30.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 85%
18-24 +4° 77%
18-24 +5° 46%
18-24 +2° 61%
Среда 01.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 63%
18-24 -1° 57%
18-24 +5° 57%
18-24 +1° 64%
Четврток 02.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 81%
18-24 +2° 87%
18-24 +8° 71%
18-24 +6° 82%
Петок 03.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 83%
18-24 +7° 89%
18-24 +8° 85%
18-24 +4° 80%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни и поројни. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. За време на викендов ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец (над 60 км/час), што ќе услови повисоки температури. Во вторник под влијание на студен бран ќе дува засилен северен ветер, ќе има значително намалување на температурите и повремен снег и на повисоките места.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote