in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

 

Денес, Среда 27.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 68%
06-12 +2° 79%
12-18 +14° 50%
18-24 +7° 74%
Утре, Четврток 28.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 61%
06-12 +2° 76%
12-18 +11° 62%
18-24 +13° 63%
Петок 29.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 84%
06-12 +3° 75%
12-18 +12° 71%
18-24 +12° 68%
Сабота 30.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 80%
06-12 +3° 90%
12-18 +15° 68%
18-24 +9° 78%
Недела 31.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 76%
06-12 +3° 90%
12-18 +15° 68%
18-24 +9° 78%
Понеделник 01.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 87%
18-24 +5° 95%
18-24 +14° 62%
18-24 +10° 83%
Вторник 02.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 100%
18-24 +9° 100%
18-24 +15° 79%
18-24 +12° 97%

Временска најава:

Следува период на стабилно време, со појава на умерена облачност. Утре минималните температури на места ќе бидат негативни, а од петок ќе има пораст на температурите, особено на утринските, кои насекаде ќе бидат над нулата. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote