in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 АПРИЛ

Времето денес:

 

Претпладне сончево со умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

 

Денес, Среда 28.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 71%
06-12 +13° 81%
12-18 +22° 51%
18-24 +16° 67%

 

Временска најава:

 

Денес во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Под влијание на топла воздушна маса од југ во следните денови ќе има значително затоплување со дневни температури кои на места ќе бидат над 30 степени. Во ноќта кон недела и во недела претпладне во западните делови ќе има услови за локален дожд.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote