in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со локални врнежи од слаб снег, особено во западните и јужните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне 6 Целзиусови степени, Маврово -3, Охрид 5. Битола 3, Крива Паланка 2, Берово 1, Кавадарци 7, Дојран 9 степени.

Утре времето ќе биде облачно со локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, а дневните температури ќе се движат од -2 до 8 степени.

Денес, Понеделник 28.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 83%
06-12 +2° 73%
12-18 +6° 51%
18-24 +3° 76%
Утре, Вторник 01.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 80%
06-12 -2° 90%
12-18 +3° 62%
18-24 +3° 73%
Среда 02.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 77%
06-12 -2° 85%
12-18 +5° 50%
18-24 +4° 62%
Четврток 03.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 79%
18-24 -2° 71%
18-24 +8° 41%
18-24 +4° 64%
Петок 04.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 66%
18-24 -2° 64%
18-24 +8° 49%
18-24 +3° 42%
Сабота 05.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 82%
18-24 -2° 73%
18-24 +8° 35%
18-24 +4° 47%
Недела 06.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 68%
18-24 -2° 76%
18-24 +9° 37%
18-24 +5° 50%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote