in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, наместа пообилни. Врнежите ќе продолжат и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд.

До крајот на оваа седмица ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Пообилни врнежи ќе има денес од попладне и преку ноќта кон среда, а потоа и на крајот од работната седмица.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote