in

Временска прогноза за 28 февруари

Времето денес:

Висина на снежна покривка во 7 часот (во см): 20 Попова Шапка.

Сончево и посвежо. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен и северозападен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+3°77%
06-12+4°67%
12-18+13°38%
18-24+6°59%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Денес и утре ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер што ќе предизвика опаѓање на дневните температури за 7 до 10 степени. Утринските температури од понеделник на повеќе места ќе се спуштат под нулата, а дневните од среда ќе бидат во постепен пораст.

Актуелно предупредување:

Денес попладне, како и во следните два дена ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, кој ќе предизвика позначителен пад на температурите, така што дневните ќе опаднат за 7-10 степени во однос на денешната, а утринските од почетокот на следната седмица на повеќе места ќе се спуштат под нулата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote