in

Временска прогноза за 28 јануари

Времето денес:

Наутро на североистокот ќе има зголемена облачност и услови за појава на слаб снег. Преку денот ќе биде сончево со мала облачност и студено. Ќе дува слаб до умерен, а во источните делови засилен ветер од северозападен правец. Преку ноќта во западните делови ќе има појава на краткотраен снег.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-2°71%
06-12-2°44%
12-18+4°34%
18-24-2°56%

Временска најава:

Од утре следува период на променливо облачно и малку потопло време со нови врнежи кои ќе бидат од дожд, а на повисоките планини од снег. Повремен слаб снег ќе има преку ноќта кон петок во западните делови, а врнежите ќе бидат поинтензивни во ноќта кон сабота во западните делови и во недела преку денот. Претежно во источните делови од земјата денес ќе засилува северен ветер, а во сабота северниот ветер ќе биде силен.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote