in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Следува период на топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Денес во попладневните и вечерните часови ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Утре ќе настапи преодно стабилизирање, а во четврток и петок на повеќе места повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и изолирана појава на град.

Денес, Вторник 28.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 79%
06-12 +23° 58%
12-18 +33° 33%
18-24 +30° 42%
Утре, Среда 29.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 46%
06-12 +19° 71%
12-18 +31° 35%
18-24 +34° 28%
Четврток 30.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 58%
06-12 +19° 60%
12-18 +32° 34%
18-24 +34° 37%
Петок 01.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 55%
06-12 +24° 54%
12-18 +34° 42%
18-24 +30° 46%
Сабота 02.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 64%
06-12 +24° 51%
12-18 +35° 29%
18-24 +29° 33%
Недела 03.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 52%
06-12 +23° 50%
12-18 +32° 27%
18-24 +30° 34%
Понеделник 04.07.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 45%
06-12 +24° 45%
12-18 +34° 25%
18-24 +31° 39%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote