in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ=8

 

Денес, Понеделник 28.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 73%
06-12 +23° 52%
12-18 +33° 26%
18-24 +30° 36%
Утре, Вторник 29.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 48%
06-12 +18° 66%
12-18 +33° 31%
18-24 +37° 23%
Среда 30.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 41%
06-12 +19° 74%
12-18 +33° 30%
18-24 +38° 17%
Четврток 01.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 41%
06-12 +25° 42%
12-18 +37° 16%
18-24 +31° 25%
Петок 02.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 47%
06-12 +24° 35%
12-18 +32° 27%
18-24 +26° 44%
Сабота 03.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 63%
06-12 +22° 49%
12-18 +30° 25%
18-24 +28° 29%
Недела 04.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 54%
06-12 +22° 44%
12-18 +31° 17%
18-24 +31° 21%

 

Временска најава:

 

Продолжува периодот на сончево и многу топло време, од утре до четврток повторно со температури до 40-тиот степен. Од средината на работната седмица ќе има услови за краткотрајна попладневна локална нестабилност.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote