in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 МАЈ

Времето денес:

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина), силни електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град. УВ=7

Под влијание на влажна и нестабилна маса денес и утре времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина), силни електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град. Во недела дневната температура ќе се намали за неколку степени.

Денес, Сабота 28.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 66%
06-12 +21° 59%
12-18 +28° 53%
18-24 +21° 65%
Утре, Недела 29.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 82%
06-12 +15° 86%
12-18 +25° 69%
18-24 +21° 71%
Понеделник 30.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 81%
06-12 +14° 86%
12-18 +24° 54%
18-24 +26° 47%
Вторник 31.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 79%
06-12 +19° 63%
12-18 +28° 35%
18-24 +24° 52%
Среда 01.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 71%
06-12 +20° 59%
12-18 +28° 34%
18-24 +24° 44%
Четврток 02.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 78%
06-12 +21° 55%
12-18 +31° 28%
18-24 +27° 44%
Петок 03.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 69%
06-12 +23° 59%
12-18 +32° 30%
18-24 +28° 35%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote