in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 МАЈ

Времето денес:

 

Променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. На места ќе има локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен, а попладне вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер претежно од северозападен правец. УВ=7

 

Денес, Петок 28.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 91%
06-12 +18° 78%
12-18 +21° 45%
18-24 +17° 57%
Утре, Сабота 29.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 55%
06-12 +10° 75%
12-18 +22° 34%
18-24 +24° 27%
Недела 30.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 85%
06-12 +14° 57%
12-18 +21° 38%
18-24 +19° 49%
Понеделник 31.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 87%
06-12 +14° 64%
12-18 +20° 35%
18-24 +16° 50%
Вторник 01.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 74%
06-12 +15° 60%
12-18 +22° 33%
18-24 +16° 54%
Среда 02.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 71%
06-12 +16° 56%
12-18 +23° 37%
18-24 +19° 42%
Четврток 03.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 77%
06-12 +16° 63%
12-18 +26° 26%
18-24 +22° 38%

 

Временска најава:

 

Утре и во поголем дел од денот во недела времето ќе биде стабилно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта кон понеделник ќе има локален дожд,а нови пообилни врнежи се очекуваат во првите два дена од следната седмица. Температурата ќе биде во постепено благо опаѓање.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со поинтензивни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote