in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно, попладне во западните и југозападните делови ќе има слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време, денес попладне во југозападните делови со слаби локални врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи се очекуваат од четврток до сабота кога ќе дува и засилен до силен ветер од јужен правец.

Денес, Понеделник 28.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 72%
06-12 +5° 64%
12-18 +19° 39%
18-24 +12° 49%
Утре, Вторник 29.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 72%
06-12 +5° 68%
12-18 +16° 51%
18-24 +17° 53%
Среда 30.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 76%
06-12 +4° 80%
12-18 +17° 49%
18-24 +19° 46%
Четврток 31.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 91%
06-12 +10° 89%
12-18 +16° 56%
18-24 +14° 73%
Петок 01.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 90%
06-12 +11° 84%
12-18 +20° 67%
18-24 +14° 80%
Сабота 02.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 72%
06-12 +9° 77%
12-18 +17° 44%
18-24 +11° 47%
Недела 03.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 53%
06-12 +6° 65%
12-18 +17° 24%
18-24 +10° 38%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote