in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 МАРТ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+8°68%
06-12+2°89%
12-18+14°54%
18-24+15°64%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Следува период на претежно стабилно и потопло време со пораст на температурите. Локални слаби врнежи од дожд се очекуваат во среда.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote