in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 НОЕМВРИ

Времето денес:

 

Во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер.

 

Денес и утре ќе има преодно стабилизирање на времето, утре изутрина со негативни утрински температури. Нов влажен бран со локални врнежи од дожд, а на планините на запад од снег, се очекува во среда и четврток.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote