in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Наутро студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Денес, Четврток 28.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 84%
06-12 +1° 78%
12-18 +14° 55%
18-24 +8° 64%
Утре, Петок 29.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 70%
06-12 +3° 71%
12-18 +12° 68%
18-24 +13° 73%
Сабота 30.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 68%
06-12 +3° 78%
12-18 +12° 65%
18-24 +13° 69%
Недела 31.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 71%
06-12 +3° 78%
12-18 +12° 65%
18-24 +13° 69%
Понеделник 01.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 79%
18-24 +3° 94%
18-24 +15° 67%
18-24 +11° 78%
Вторник 02.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +9° 94%
18-24 +9° 96%
18-24 +16° 85%
18-24 +12° 96%
Среда 03.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 100%
18-24 +8° 99%
18-24 +17° 73%
18-24 +13° 91%

Временска најава:

Продолжува периодот на претежно сончево време со студени утра. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во југозападните и југоисточните делови.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote