in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 АПРИЛ

Времето денес:

Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд претежно во јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Денес ќе продолжи вдолж Повардарието да засилува северниот ветер и температурата ќе опадне за неколку степени во однос на вчерашната. Следува период на променливо облачно и посвежо време наместа со повремен дожд и услови за ретки грмежи. Врнежите ќе бидат поинтензивни утре преку ноќта и во недела преку денот.

Денес, Петок 29.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 64%
06-12 +13° 60%
12-18 +20° 27%
18-24 +16° 50%
Утре, Сабота 30.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 76%
06-12 +10° 82%
12-18 +18° 35%
18-24 +20° 34%
Недела 01.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 81%
06-12 +12° 90%
12-18 +17° 67%
18-24 +19° 45%
Понеделник 02.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 79%
06-12 +14° 71%
12-18 +18° 56%
18-24 +15° 86%
Вторник 03.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 94%
06-12 +13° 81%
12-18 +17° 53%
18-24 +15° 62%
Среда 04.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 87%
06-12 +12° 77%
12-18 +21° 44%
18-24 +17° 48%
Четврток 05.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 75%
06-12 +14° 76%
12-18 +23° 42%
18-24 +19° 61%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote