in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 29.12.2020

Времето денес:

Преку денот ќе биде променливо облачно со сончеви периоди особено на истокот. Во крајните западни делови ќе биде пооблачно и ќе има појава на повремени слаби врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, најизразен долж Повардарието и на исток.

 

Денес, Вторник 29.12.2020
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 94%
06-12 +8° 91%
12-18 +12° 85%
18-24 +10° 85%

 

Временска најава:

Утре во западните делови ќе биде пооблачно со повремен дожд, а на повисоките планини со снег. Во текот на ноќта во четврток ,претежно ќе има повремен дожд кој од попладневните часови кога врнежите ќе завршат, понекаде во западните делови ќе премине во повремен снег и на повисоките места. За време на Новогодишната ноќ во најголемиот дел од земјата ќе биде суво, освен во крајните западни делови каде што ќе биде пооблачно со услови за појава на слаб дожд и снег на повисоките места.

 

Актуелно предупредување:

Уште од изутрина, потоа и преку денот особено долж Повардарието и во источните делови ќе дува умерен до повремено зазасилен југоисточен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote