in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ=8

Во деновите од викендот во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на невреме. Во недела и понеделник ќе дува засилен северен ветер и ќе има мало опаѓање на температурата.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote