in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНЗА ЗА 29 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=9

Денес, Четврток 29.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 63%
06-12 +25° 45%
12-18 +39° 18%
18-24 +33° 38%
Утре, Петок 30.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 43%
06-12 +20° 49%
12-18 +36° 19%
18-24 +40° 18%
Сабота 31.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 47%
06-12 +19° 63%
12-18 +36° 20%
18-24 +39° 19%
Недела 01.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 55%
06-12 +26° 41%
12-18 +40° 18%
18-24 +34° 30%
Понеделник 02.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 36%
06-12 +26° 35%
12-18 +41° 15%
18-24 +31° 19%
Вторник 03.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 32%
06-12 +25° 40%
12-18 +36° 22%
18-24 +31° 27%
Среда 04.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 52%
06-12 +25° 32%
12-18 +40° 13%
18-24 +31° 21%

Временска најава:

Ќе продолжи периодот на многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината и ќе биде активно портокаловото ниво на опасност од високи температури. Вдолж Повардарието наместа температурата ќе го надминува 40-тиот степен. Во понеделник ќе дува засилен претежно северен ветер кој ќе предизвика благо опаѓање на температурите повеќе во северните делови од земјата.

Актуелно предупредување:

Во следните денови времето ќе биде особено топло и ќе биде активно портокаловото ниво на опасност од високи температури. Наместа вдолж Повардарието температурата ќе го надминува 40-тиот степен.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote